2023 22 września

Builder: Czy architektura się liczy

BUILDER POLSKA

Czy architektura ma dla deweloperów znaczenie? A jeśli tak, to jakie? Jaki wyraz dają temu znaczeniu firmy deweloperskie? Wciąż liczy się PUM czy coś więcej? Jaka powinna być architektura według deweloperów? Czy architektowi i deweloperowi coraz łatwiej czy coraz trudniej znaleźć wspólny język? Sporo tych ważnych pytań. Czas na odpowiedzi.

 

Magdalena Banach, architektka w Nickel Development

Architektura to język, którym porozumiewamy się z odbiorcami. Doceniamy, że nasi klienci są jej świadomymi użytkownikami. Tworzymy budynki i osiedla odpowiadające właśnie na ich potrzeby. Architektura prowadzi z jednej strony nieustanny dialog pomiędzy sztuką i techniką, a z drugiej strony – między estetyką i funkcją. Chcemy być w obu tych obszarach najlepsi. Z tą myślą postawiliśmy na biofiliczny design inwestycji, odzwierciedlając tym samym tak istotny aspekt życia, jak kontakt człowieka z naturą.

Współpracujemy z uznanymi biurami projektowymi takimi jak Q2 Studio, Ultra Architect, WWA oraz Demiurg, które ubierają naszą wizję w nieprzeciętne projekty. W kołobrzeskim kurorcie Nickel Resort & spa Grzybowo realizujemy założenie wpisane w kontekst nadmorskiej miejscowości. Pracownia Ultra Architects zaprojektowała tam elewację z motywem rybiej łuski, która w połączeniu z balkonami przypominającymi nowoczesną wersję kultowych koszy plażowych odwołuje się wprost do archetypów architektury obiektów kurortowych. Naturama jest zaprojektowanym przez pracownię WWA osiedlem w ludzkiej skali. Trwałe elewacje i wprowadzona między budynki zieleń oraz ogródki ze zbiornikami na wodę deszczową to jej znaki rozpoznawcze. Osiedle Księżnej Dąbrówki jest przykładem inwestycji, która minimalizuje wpływ na środowisko poprzez zastosowanie pomp ciepła i instalacji fotowoltaicznej. Fiqus to połączenie różnych potrzeb i funkcji w jednym miejscu – odpowiedź na trend współdzielenia i integracji mikro społeczności. Wyraża to dynamiczna, nieprzeciętna bryła budynku. Większość projektów wyposażamy w fotowoltaikę i wspieramy elektro-mobilność poprzez odpowiednią infrastrukturę. Szukamy zrównoważonych rozwiązań i rozwijamy swoją wiedzę na temat nowych technologii użytkowych. Współpracujemy z lokalnymi rzemieślnikami, artystami i cenimy polskie wzornictwo.

Jesteśmy przy tym wszystkim uważni na duszę naszych projektów. Kreując wartości, które chcemy przekazać naszymi realizacjami, myślimy o ich końcowych odbiorcach i śladzie jaki naszą działalnością pozostawiamy na lata.

 

Całość artykułu dostępna tutaj.