2024 07 lutego

PROPERTY NEWS: Hotel Nickel Resort & Spa Grzybowo ma zapewnione finansowanie.

SGB Bank SA przyznał kredyt spółce realizującej inwestycję hotelową Nickel Resort & Spa Grzybowo pod Kołobrzegiem.

  • Hotel Nickel Resort & Spa Grzybowo ma zapewnione finansowanie bankowe.
  • Inwestycję Nickel Development pod Kołobrzegiem sfinansuje SGB Bank SA.
  • Budowa hotelu  trwa, a jej koniec zaplanowany jest na drugi kwartał 2025 r.

Obserwujemy obecnie na rynku wstrzymanie, a przynajmniej opóźnienia w budowie wielu inwestycji apartamentowych. Przyczyną takiego stanu rzeczy jest to, że budujące je spółki nie zabezpieczyły odpowiedniego finansowania i teraz polegają wyłącznie na wpłatach nowych klientów, a te na ogół nie są regularne – mówi Dariusz Szczypiński, dyrektor finansowy w Nickel Development.

– My mamy ten komfort, że nie musimy na nic czekać. Możemy w spokoju realizować kolejne kroki założone w planie, aby nasi klienci mogli jak najszybciej zacząć zarabiać na wynajmie – dodaje.

Jak podkreśla dyrektor finansowy poznańskiego dewelopera, zawarta umowa nie tworzy konieczności zaciągnięcia zobowiązania w sytuacji, gdy sprzedaż będzie charakteryzować się dostateczną regularnością, a wpłaty klientów zapewnią środki wystarczające do realizacji zadań wynikających z przyjętego harmonogramu budowy.

– Wiemy, że SGB Bank SA ma świetne rozeznanie w rynku apartamentowym nad morzem i w górach, więc współpraca z nim ma dla nas podwójną wartość. Poza samym finansowaniem daje nam on swoiste świadectwo rzetelności i wiarygodności – zwraca uwagę Dariusz Szczypiński.

Spółka Nickel Hospitality należąca do tej samej grupy kapitałowej co Nickel Development będzie opiekować się inwestycjąi oraz czuwać nad rozliczeniami. Model finansowy jest prosty i transparentny. Jego podstawą nie są gwarantowane stopy zwrotu, tylko rozliczenie na podstawie przychodów generowanych z wynajmu całej puli apartamentów w proporcji 60 proc. dla klienta, 40 proc. dla operatora, który poniesie również koszty obsługi hotelowej. Operacyjnym zarządzaniem obiektem zajmie się VHM Hotel Management. Budowa trwa, a jej koniec zaplanowany jest na drugi kwartał 2025 r.

Nickel Development to poznańska firma deweloperska, działająca na rynku od 25 lat. Jest częścią Grupy Nickel, w skład której wchodzą również:

  • YouNick Technology Park – pierwszy prywatny park naukowo-technologiczny w Polsce, w którym działa ponad 100 firm;
  • YouNick Mint – fundusz typu Venture Capital inwestujący w innowacyjne projekty z obszarów healthcare (farmacja, urządzenia medyczne, innowacyjne materiały i wyroby medyczne) oraz industry 4.0 (ICT, IoT, RPA i PropTech);
  • YouNick Design – pracownia projektowa, realizująca projekty wnętrz mieszkań oraz wykończenia pod klucz.

Całość artykułu dostępna tutaj.