2023 22 stycznia

Property Design: Ultra Architects i Q2 Studio projektują resort spa w Grzybowie. Główną ideą: biofilia

PropertyDesign - portal architekta: projekty, trendy, realizacje

Biofilia, kontakt z naturą i lokalne nawiązania – taki ma być Nickel Resort & Spa Grzybowo. Architekci z pracowni Ultra Architects i Q2 Studio połączyły siły w nadmorskim projekcie.

  • Nickel Resort & Spa Grzybowo będzie pierwszym obiektem, który powstaje w ramach sieci apartamentów wypoczynkowych Nickel.

  • Bazujący na idei holistycznego wypoczynku, koncept nadmorskich i górskich resortów jest nowym przedsięwzięciem poznańskiej firmy deweloperskiej Nickel Development.

  • Do współpracy deweloper zaprosił Ultra Architects i Q2 Studio, które wspólnie stworzyły wizję biofilicznego obiektu inspirowanego lokalnym otoczeniem przyrody i architektury.

  • Planowane zakończenie inwestycji deweloper szacuje na II kwartał 2025 roku.

 

Natura wchodząca do wnętrza budynku zgodnie z zasadami biofilicznego designu ma być wyrazem holistycznego podejścia do wypoczynku. Zgodnie z zamysłem twórców w Nickel Resort & Spa Grzybowo goście mają mieć możliwość ukojenia nie tylko ciała, ale i duszy, w czym kluczowe znaczenie ma właśnie kontakt z naturą.

– Azylem dla wypoczywających będzie strefa, w której odtworzymy wydmę, z autentycznym nadmorskim piaskiem porośniętym rodzimą roślinnością, charakterystyczną dla Pomorza Zachodniego. Wejście roślinności i innych elementów przyrodniczych do wnętrza budynku, zgodnie z zasadami biofilii będzie elementem wyróżniającym nasze obiekty na tle oferty rynkowej – mówi Edyta Kołodziej, dyrektor sprzedaży i marketingu w Nickel Development. – Wyróżniająca będzie oczywiście również architektura. Motywem przewodnim wykończenia elewacji będzie rybia łuska, a oko przyciągną również balkony przywodzące na myśl nowoczesną wersję kultowych vintage’owych koszy plażowych – dodaje.

O tym, że deweloper podchodzi do kwestii wypoczynku z należytą powagą świadczy między innymi wielkość obiektu. Będą tam tylko trzy kondygnacje, co pozwoli zachować równowagę między nim, a otoczeniem.

– Chcieliśmy, aby ten budynek był maksymalnie współczesny i prosty. W kontekście, w którym stoi, jego kameralna wysokość i rozczłonkowanie brył spadzistego dachu wpisują się naturalnie w istniejącą już zabudowę – mówi Tomasz Osięgłowski z Ultra Architects. – Wybór unikalnej dachówki jako pokrycia dachu i elewacji wraz z decyzją o zastosowaniu drewnianych obudów balkonów odwołuje się wprost do archetypów architektury historycznych obiektów wypoczynkowych, kurortowych czy sanatoryjnych. Są to zarazem materiały i rozwiązania bardzo lokalne i tradycyjne – wyjaśnia.

Przyciągające uwagę detale znajdą się również we wnętrzu budynku. Dzięki odpowiedniej kolorystyce i wykorzystaniu naturalnych materiałów będą one korespondować z elementami biofilicznymi.

– Wnętrza Nickel Resort & Spa Grzybowo to miejsce, w którym harmonia i minimalizm stylu japandi łączą się z kontekstem bałtyckiego wybrzeża. Koncepcja w subtelny sposób nawiązuje do piaskowych wydm, wody morskiej, lokalnego torfu oraz surowego drewna. Inspirowany lokalną fauną i florą motyw biofiliczny przeplata się we wszystkich strefach obiektu. Nieoczywiste połączenie przytulności stylu skandynawskiego, surowości polskiego morza i harmonii stylu japońskiego tworzą niepowtarzalny klimat, dając idealną przestrzeń do wypoczynku – opisuje Anita Buławska, architektka wnętrz z wrocławskiego Q2 Studio.

Obiektami zarządzać będzie spółka Nickel Hospitality, której jedynym udziałowcem jest Nickel Development. Tym samym Grupa Nickel powiększy się o kolejny wyspecjalizowany podmiot, który dołączy do takich uznanych marek jak YouNick Technology Park (pierwszy prywatny park naukowo-technologiczny w Polsce), YouNick Mint (fundusz Venture Capital, który inwestuje w innowacyjne projekty z obszaru farmacji, urządzeń i materiałów medycznych), a także YouNick Design (pracownia realizująca projekty wnętrz oraz wykończenia pod klucz dla inwestorów i klientów indywidualnych).

Deweloper składa tym samym mocną deklarację, że pod parasolem nowej marki Nickel, stworzy nie tylko sieć holistycznych resortów, ale również zbuduje społeczność inwestorów-pasjonatów, którzy będą mogli realizować tu swoje fascynacje kuchnią, sportem, animacją, turystyką, kulturą i sztuką, a przy tym wszystkim stawiając komfort i doznania swoich przyszłych gości na pierwszym miejscu.

Nickel Resort & Spa Grzybowo będzie inwestycją dwuetapową. W pierwszym etapie powstanie 147 apartamentów, a w kolejnym – 69. Planowane zakończenie inwestycji deweloper szacuje na II kwartał 2025 roku.

Całość artykułu dostępna tutaj.