2023 22 sierpnia

Sukces po poznańsku: Zainwestuj w nieruchomości wypoczynkowe

Zainwestuj w nieruchomości wypoczynkowe

 

Od czasu pandemii rośnie zainteresowanie nieruchomościami wypoczynkowymi, a osoby prywatne i przedsiębiorcy z każdym rokiem coraz chętniej inwestują w ten segment rynku nieruchomości. Wzrost ten spowodowany jest głównie chęcią ulokowania kapitału w bezpieczny i sprawdzony sposób, przynoszący zyski, przejrzystymi zasadami działania takich obiektów, ale także utrzymującym się wzrostem zainteresowania turystów wypoczynkiem w Polsce.

 

Jak podaje raport „Rynek hoteli oraz condohoteli w Polsce 2022”, przygotowany przez Emerson Evaluation, na koniec 2021 roku podaż condohoteli i obiektów z apartamentami wypoczynkowymi w aglomeracjach miejskich i lokalizacjach turystycznych w porównaniu do 2020 roku wzrosła o ok. 3000 apartamentów. Prognozowany przyrost nowej podaży do 2024 w relacji do podaży na koniec 2020 roku ma wzrosnąć w pasie nadmorskim o 13,9%, a w górskim o 20,4%. Związani z branżą prognozują także, że chęć podróżowania po okresie pandemicznym utrzyma zainteresowanie krajowymi regionami turystycznymi i rosnącym popytem na szkolenia i konferencje. Według danych z GUS od 2012 roku obserwujemy stały przyrost polskich i zagranicznych gości hotelowych, z wyjątkiem 2020 roku, kiedy to obostrzenia związane z pandemią uniemożliwiły wakacyjne wyjazdy. Ale już w 2021 roku odnotowano wzrost wykorzystania pokoi hotelowych w porównaniu do 2020 roku średnio o 6 p.p. Rok ten, pod względem stopnia wykorzystania pokoi, był najlepszy dla województwa zachodniopomorskiego, sięgając 43,5% (przed pandemią było to aż 64,7%).

5 prawd o inwestowaniu w nieruchomości wypoczynkowe
Inwestowanie w apartamenty wakacyjne przynosi szereg korzyści: chroni pieniądze przed dalszym spadkiem ich realnej wartości, zapewnia bieżące dochody z wynajmu oraz daje możliwość zarobienia na wzroście wartości takiej nieruchomości w perspektywie 5-10 lat. Zanim jednak to nastąpi, warto starannie wybrać obiekt, w który chce się zainwestować, biorąc pod uwagę 5 podstawowych czynników:

1. LOKALIZACJA – w przypadku nieruchomości wypoczynkowych istotną rolę odgrywa lokalizacja. Coraz popularniejszy staje się trend slow tourism. Uwagę gości przyciągają wakacyjne apartamentowce w „nieoczywistych lokalizacjach”, czyli na zacisznych przedmieściach, w bliskiej okolicy licznych, turystycznych atrakcji. Taka „spowolniona” turystyka zakłada m.in. kontakt z naturą i kompletowanie unikatowych doświadczeń odwiedzających.
2. STANDARD – wysoki standard wykonania całego obiektu, apartamentów, części wspólnych i zapewnienie dodatkowych udogodnień ma kluczowe znaczenie. Apartamenty z tarasem lub balkonem, ciekawe rozwiązania architektoniczne, dużo zieleni w obiekcie i wokół niego, eko rozwiązania czy dbałość o detale przyciągną uwagę planujących wypoczynek.
3. INFRASTRUKTURA – liczy się zakres dodatkowych usług oferowanych przez hotel. Zapewnienie strefy SPA, basenów, siłowni, przestrzeni konferencyjnych, sali zabaw dla dzieci czy restauracji czynić będzie pobyt wyjątkowym. Taka inwestycja ma szansę stać się obiektem całorocznym o bardzo wysokim poziomie obłożenia, a goście nie będąc uzależnieni od pogody, chętniej wybiorą taki obiekt na wypoczynek.
4. WIARYGODNY DEWELOPER – warto inwestować w nieruchomości realizowane przez dewelopera z doświadczeniem, podpartego sprawdzonym biurem projektowym. Można wówczas obejrzeć wcześniejsze realizacje, sprawdzić sytuację kapitałową, ocenić potencjał możliwości.
5. DOŚWIADCZONY OPERATOR OBIEKTU – od dobrego zarządzania będzie zależało sprawne funkcjonowanie obiektu, zainteresowanie nim wśród gości, co w dalszej perspektywie przekłada się na rentowność inwestycji.

Holistyczny wypoczynek w NICKEL RESORT & SPA GRZYBOWO
Inwestując w apartament wypoczynkowy warto poszukać takiego, który z jednej strony spełni powyższe założenia, a z drugiej wpisze się w hotelarskie trendy, zaskakując jednocześnie innowacyjnością, jak bazujący na idei holistycznego wypoczynku NICKEL RESORT & SPA GRZYBOWO. Posiadający 25-letnie doświadczenie Nickel Development wraz z nagradzanymi pracowniami Ultra Architects i Q2 Studio stworzyli wizję biofilicznego obiektu inspirowanego lokalnym otoczeniem przyrody i architektury. Zgodnie z zamysłem twórców goście będą mieć możliwość ukojenia nie tylko ciała, ale i duszy.
Współczesny i prosty obiekt naturalnie wpisze się w istniejącą zabudowę nadmorskiego Grzybowa, czerpiąc z architektury historycznych kurortów sanatoryjnych i wypoczynkowych. Inspirowana rybią łuską elewacja resortu i drewniane, ażurowe balkony nawiązujące do koszy plażowych uczynią obiekt rozpoznawalnym i interesującym. Wnętrza, stworzone przez architektów z Q2 Studio będą naturalną kontynuacją nadmorskiej przyrody, łącząc tutejszy klimat z minimalistycznym stylem japandi. Pobyt w resorcie będzie sprzyjać cielesnej i duchowej regeneracji, czemu będą służyć m.in. strefa spa & wellnes, kompleks basenów wewnętrznych, liczne wodne atrakcje dla dzieci, restauracja, ale także przestrzenie sprzyjające wyciszeniu: lounge, tarasy na dachu, czy strefa wydmowa na patio, z autentycznym nadmorskim piaskiem, porośnięta roślinnością charakterystyczną dla Pomorza Zachodniego.
Obiektem będzie zarządzać spółka Nickel Hospitality, której jedynym udziałowcem jest Nickel Development. W ramach sieci apartamentów wypoczynkowych powstawać będą kolejne holistyczne resorty wpisujące się w trend slow tourism, wokół których będzie budować się społeczność inwestorów – pasjonatów, mogących kompletować unikatowe doświadczenia i realizować swoje fascynacje turystyką, sportem, kulturą, sztuką czy kuchnią, a jednocześnie stawiających komfort i doznania swoich przyszłych gości na pierwszym miejscu.

Całość artykułu dostępna tutaj.